Fregata typu 054A 1:275 - na diaľkové ovládanie

4 hodnotenia
Značka: HT
€57 €47,50 bez DPH
dočasne nedostupné

Fregata typu 054A 1/275 je RC model lode (polomaketa) vojnovej lode v mierke 1: 275. RC model je vhodný aj pre začiatočníkov. V kompletnom sete RTR. Pohon i ovládanie krížniku zabezpečuje dvojica elektro motorov.

Detailné informácie

Podrobný popis

RC MODEL Fregata TYPU 054A

Fregata typu 054A (v kóde NATO: Jiangkai II) je trieda viacúčelových raketových fregát Námorníctva Čínskej ľudovej republiky. Ich hlavnou úlohou je protivzdušná obrana flotily. Jedná sa o výrazne vylepšenú variantu fregát typu 054. Všetky sú v aktívnej službe.

Stavbu tejto triedy vykonávajú dve lodenice - Hudong-Zhonghua v Šanghaji a Huangpu v Kantone. Triedu tvorí celkom 20 fregát. Po ich dokončení má stavba pokračovať vylepšeným typom 054B.

Základná konštrukcia trupu je zhodná s fregato typu 054. Sú pri nich uplatnené prvky technológií stealth, napríklad palubné nadstavby sú tvarované s ohľadom na zníženie radarového odrazu lodí. Najzásadnejším vylepšením výzbroje je nahradenie protilietadlových riadených striel HQ-7 ďaleko výkonnejším systémom HQ-16, vďaka čomu môžu tieto čínske fregaty vôbec prvýkrát poskytovať priestorovú protivzdušnú obranu. V provové delové veži sa nachádza jeden 76mm kanón ruského typu AK-176mm. Za delovú veží je umiestnené vertikálne vypúšťací silo pre 32 protilietadlových riadených striel stredného dosahu HQ-16 (zrejme vylepšená varianta ruského systému Stilo-1). Vypúšťací silá sú čínske konštrukcie a strely sú z nich vypúšťané metódou horúceho štartu. Dolet striel je 30-40 km. Navádzanie striel zaisťuje 3D prehľadový radar dlhého dosahu typu 382. Fregata tak môže napadnúť až 8 vzdušných cieľov naraz. Detail fregaty typu 054A V strede trupu sa nachádza dve štvornásobná odpaľovacie zariadenie protilodné striel C-803 s dosahom 200 kilometrov. Novinkou je použitie ruského navádzacieho systému Mineral ME, vďaka ktorému môžu byť strely navádzané aj za radarové horizontom fregaty. Pre bodovú obranu slúžia dva čínske systémy typu 730 s 30mm kanónmi. K ničeniu ponoriek slúžia dva šestihlavňové 240mm vrhača raketových hlbinných bômb typu 87, umiestnené na prove pred delovú vežou. Ďalej je dopĺňajú dva tříhlavňové 324M protiponorkové torpédometmi pre ľahká protiponorková torpéda Yu-7 (vylepšenia amerických Mk 46). Sonar je ruského typu MGK-335. Na zadku sa nachádza pristávacia plocha a hangár pre jeden protiponorkový vrtuľník typu Kamov Ka-28 či Z-9C. Pohonný systém je koncepcia CODAD. Dva diesely SEMT Pielstick 16 PA6V-280 STC (vyrábané v licencii Shaanxi Diesel Engine Factory v Šen-si) slúži pre ekonomickú plavbu, pričom v bojovej situácii sa zapoja ďalšie dva diesely rovnakého typu. Lodné skrutky sú dva. Najvyššia rýchlosť je odhadom 30 uzlov.

Fregata TYPU 054A NA DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE

Základné RC loď ideálna pre začiatočníkov, alebo ako hračka pod dozorom dospelej osoby. Nákupom získate kompletne zostavený model bojovej lodi, dvojkanálový RC vysielač, dobíjaciu batériu do lode a sieťový nabíjač. Loď Vás prekvapí prevedením mnohých detailov paluby, ale hlavne je na nej krásny pohľad pri plavbe.

 Loď vyrobená z odolných materiálov s dôrazom na najmenšie detaily a podrobnosti, ako sú veže s kanónmi, radary a miniatúrne vrtuľník. Je to model, ktorý nielen vyzerá skvele na poličke, ale tiež ho možno aktívne používať na operácie na vode. Loď je možné ovládať vo všetkých smeroch: dopredu, dozadu, doľava, doprava. Po pripojení batérie sa rozsvieti na palube červené svetlo. Loď má zabudované bezpečnostné funkcie, ktoré zabraňujú náhodnému start-up motora. Okrem toho je veľmi odolná a dobre stavaná. Tomu sa hovorí RTR produkt, ktorý je priamo z krabice pripravený na použitie.

TECHNICKÉ PARAMETRE RC MODELU:

 • Mierka: 1: 275
 • Dĺžka: 675 mm
 • Šírka: 80 mm
 • Výška: 19 mm
 • Dva elektromotory poháňajúci 2 skrutky
 • Pracovná doba: 15 min
 • Dosah: cca 30m
 • Maximálna rýchlosť: 7km / h
 • Doba nabíjania :. Cca 3-4 hodiny

OBSAH RC MODELU LODI:

 • zostavená RC loď
 • 2-kanálová RC súprava
 • batérie (akumulátor) do lode
 • nabíjačka
 • stojan

 

VIDEÁ

Dodatočné parametre

Kategória: RC lode vojenské
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2 kg
? Doba jazdy: do 20 minút
? Maximálna rýchlosť: do 10 km/h

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: