RC tank T-34/85 1:16 - airsoft, dym, zvuk + Doprava zdarma

5 hodnotení
Značka: HengLong
ZadarmoZadarmo ZadarmoZadarmo ZadarmoZadarmo
RC tank T-34/85 1:16 - airsoft, dym, zvuk
€179 €245 od €179 €149 bez DPH €204 bez DPH od €149 bez DPH
za 2-5 dní u Vás doma (> 2 ks) za 2-5 dní u Vás doma (> 2 ks) Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
14.12.2018 14.12.2018 Zvoľte variant

RC model tanku T-34/85 1/16 s airsoft strelľou, dymovými a zvukovými efektami 2,4GHz a kovovou prevodovkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tank T34/85 na dIAĽKOVÉ OVLÁDANIE

RC model tanku T-34/85 v mierke 1:16 verne simuluje väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vped, vzad, zatáčanie vľavo a vpravo. Nechýba čisto tanková "vychytávka" - otáčanie tanku na meste pomocou protichodného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané i otáčanie veže a námer kanónu (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). Model je vybavený funkčným air-soft kanónom s dostrelom 25 metrov. Doba jazdy s úplne nabitým akumulátorom je cca 40 minút, samozrejme v závislosti na spôsobe jazdy.

Z histórie:

Keď sa nemecká armáda v roku 1941 vydala na východ dobyť ruské územie, veľmi rýchlo narazila na nepríjemné prekvapenie v podobe mohutných stredných tankov T-34 a ťažkých KV-1, ktorým sa nevyrovnal žiadny z “Panzerů” Wehrmachtu. Ale mechanické závady nových ruských tankov, chabý výcvik ich posádok, zúfalo nedostatočné zásobovanie palivom a strelivom , takmer neexistujúce poľné dielne a hlavne neschopnosť veliteľského zboru zdecimovaného predchádzajúcimi stalinskými vyvražďovacími čistkami a stereotypne opakované masové útoky proti pripravenej nemecké obrane vedené bez predchádzajúceho prieskumu, podpory pechoty , delostrelectva alebo letectva spôsobili, že nemecký vpád neskončil skôr , než začal. Nemecká reakcia bola ale rýchla, a už v roku 1942 prestávali pôvodné  T-34 so 76 mm kanónom na nové “Panzery” stačiť. Na pozíciu “jedničky” medzi strednými tankami sa T-34 vrátil potom, čo dostal novú vežu  s vysokovýkonným 85 mm kanónom ZiS schopným prestreliť čelný pancier dosiaľ nezraniteľnému Tigeru až na vzdialenosť  500 m. Oproti Pantheru zaostával v kvalite zameriavača a len dvojčlenná posádka veže so zúfalo preťaženým veliteľom bola v boji zásadnou nevýhodou (Panthery mali pre obsluhu kanónu 2 mužov - nabíjače a strelca, který mieril a strieľal, čo dávalo veliteľovi tanku viac času na vyhľadávanie cieľov  a udržiavaniu celkového prehľadu o situácii na bojisku), ale masovost nasadenia T-34/85 bola nakoniec rozhodujúca. T-34/85 sa po vojne vyrábali i v Československu; pre tankové prapory našej  armády a ďalších krajín východného bloku bolo vyrobených 3185 kusov.

T-34/85 bol sovietský stredný tank na podvozku podľa amerického systému Christie; charakteristický dôsledným použitím šikmých pancierových dosiek na korbe i vežii, ktoré zvyšovaly výrazne odolnosť voči priestrelu. Bol poháňaný dieselovým dvanásťvalcom do “V” o výkone 500 koní. Výzbroj tanku tvoril kanón ráže 85 mm ZiS-S-53 s dlhou hlavňou a vysokou úsťovou rýchlosťou a dva guľomety – jeden vo výkyvné lafete na pravej strane korby a druhý spriahnutý s delom.

 

BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE

Používanie air-soft zbraní vyžaduje zvláštnu  opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
Model nesmie byť samostatne používaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby. Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a  ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnenej na veži vedľa dela. VŠETKY osoby prítomné pri streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca. Je zakázané mieriť a  strieľať na osoby alebo zvieratá. Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším aj vnútorným signálom samovoľne vystreliť. Celú manipuláciu s modelom prevádzajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom. Po streľbe môže zostať gulička nabitá v mechanizmu dela, aj keď nie je pohľadom, do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníku preto vždy vypáľte MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

 

TECHNICKÉ DÁTA:

 • Mierka 1/16
 • Rozmery cca: 500x185x170mm
 • Farba: zelená
 • Strelba 6mm guličiek
 • Zvukové efekty
 • Dymové efekty
 • Kovová prevodovka
 • RC souprava 2,4Ghz
 • Ľahké ovládanie
 • Akumulátor 2000mAh 7,2V
 • Doba jazdy cca 1 hodina, možnosť vybaviť silnejším akumulátorom 3000mAh

 Obsah balenIA tanku T34:

 • RC model tanku T34/85
 • RC súprava 2,4GHz
 • Akumulátor do tanku
 • Nabíjačka
 • Balenie guličiek
 • Tekutina do dymového modulu

Dodatočné parametre

Kategória: RC tank airsoft
Záruka: 2 roky
? Kovové doplnky (tunning): Kovová prevodovka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: