RC auto Mega Buggy 30ccm 2x2 RTR 1:5 + Doprava zdarma

16 hodnotení
Značka: XT Racing
€499 / ks €416 bez DPH
dočasne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Obrovský model monster trucku v mierke 1:5, poháňáný benzínovým motorom sa dokáže rozbehnúť až na neuveriteľných 90Km/hod. Môže zato 30ccm dvojtaktný motor , ktorý sa mimo iné používa aj do kolobežiek s nosnosťou 120Kg ! Štartuje sa ťahovým štartérom bez predchádzajúceho žhavenia a komplikovaného nastavovania ako je to u nitro áut. Vďaka tomu je prevádzka úplne bezproblémová, jednoduchá a nenáročná na údržbu.

Detailné informácie

Podrobný popis

MEGA BUGGY TRUCK 1:5 BENZÍN NATURAL 95

Obrovský model monster trucku v mierke 1:5, poháňáný benzínovým motorom sa dokáže rozbehnúť až na neuveriteľných 90Km/hod. Môže zato 30ccm dvojtaktný motor , ktorý sa mimo iné používa aj do kolobežiek s nosnosťou 120Kg ! Štartuje sa ťahovým štartérom bez predchádzajúceho žhavenia a komplikovaného nastavovania ako je to u nitro áut. Vďaka tomu je prevádzka úplne bezproblémová, jednoduchá a nenáročná na údržbu. Stačí natankovať 700ml nádrž benzínom Natural 95 s prímesou oleja, zatiahnuť za šnúrku štartéra a máte pred sebou desiatky minút strhujúceho jazdenia monštruozneho kolosu.

Podvozok je veľmi podobný modelom menších merítok, len konštrukcia a použité materiály sú podriadené a určené na to, aby tento skoro 20 kg model odolal aj v tých najnáročnejších podmienkach.Motor s obsahom 30ccm je poháňaný cez odstredivú spojku pomocou rozvodovky a oceľového stáleho prevodu zadných kolies.

Základom podvozku je šasi z 4mm silného kovového materiálu , ktoré zaručuje dostatečnú pevnosť. Tomu napomáhá i prednná vzpera. Kolesá sú nezávisle zavesené na spodných lichobežníkových a na horných trojuholníkových ramenách.  Tie sú rovnako ako záesy kolies, stromčeky diferenciálov , nárazníky apod. vyrobené z veľmi pevného plastu plneného sklenenými vláknami.Robustnosť a prevedenie týchto dielov sú riešené s ohľadom na hmotnosť modelu. Rovnako sú dimenzované všetky prevody, polosi a ich unášače.

Všetky spojovacie tyče (svorníky ramien apod.)sú oceľové o priemere  7mm vybavené pravo-ľavým závitom a šesťhranom , čo umožňuje veľmi pohodlné , bezproblémové a presné nastavenie geometrie podvozku. O odpruženie sa stará štvorica celokovových olejových tlmičov s vinutými pružinami. Predpätie  pružiny je jednocho nastavitelné pomocou matice s jemným závitom. Šedo eloxované držiaky tlmičov (parohy) sú vyrobené z 8mm silného!!! duralu. Pneumatiky majú osvedčený terénny vzor. Bezpečne zastaviť tento model to už chce silu a preto je použitá dvojitá kotúčová brzda.

K pohonu je použitý benzinový motor o obsahu 30ccm vybavený tahovým štartérom, odstredivou spojkou, membránovým karburátorom „á la“ Walbro a tlačítkom pre zhasnutie motora.Pre jednoduchšie štartovanie je karburátor vybavený  sytičom a ručnou pumpičkou pre nasatie paliva z nádrže. Ta má objem 700ccm. O prísun čerstvého vzduchu do motoru sa stará velkoobjemový vzduchový filtr s dvojitou vložkou. K ovládániu je použita moderná RC souprava pracujúca v pásme 2,4Ghz. Na riadenie je použitá  dvojica 20kg serv.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

 • motor: 30ccm PRO
 • váha cca 16kg
 • obsah nádrže 700ml
 • pohon zadokolka
 • kapota lexanová
 • servo 2 x 20kg
 • baterie napájania prijímača a ovládania serv 6V 2500mAH

Obsah balenia:

 • kompletne zostavený model
 • bateria pre pohon serv
 • nabíjačka baterie
 • kľúč pre montáž kolies
 • vysielačka
 • manuál so zoznamom dielov

Dodatočné parametre

Kategória: Benzínové rc autá
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 21 kg
Druh: autá
? Mierka: 1:5
? Pohon modelu: 2x2
Úroveň auta: profesionál
Prevedenie auta: RTR
Konštrukcia modelu: buggy
Dĺžka modelu: 70 cm
Šírka modelu: 43 cm
Výška modelu: 30 cm
? Typ motora: benzínový 30ccm
? Rýchlosť modelu: 80 km/h
? Doba jazdy modelu: 60 min.
? Kapacita akumulátora v balení: 2500 mAh
Napätie akumulátora: 6 V
Typ akumulátora v balení: Nimh
Typ nabíjačky: 230V
? Výmenný akumulátor: áno
Napájanie ovládača: 4x AA
? Dosah ovládania: 300 m
? Frekvencia ovládania: 2,4 Ghz
Konštrukcia ovládača: pištolový
Plynulá regulácia rýchlosti: áno
? Plynulé riadenie zatáčania: áno
Model je vhodný do interiéru: áno
Model je vhodný na von: áno
? Vodeodolnosť (striekajúca voda): nie
? Vodeodolnosť (potopenie): nie
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: