Ako vybrať ten správny dron?

Samotný pojem dron až do nedávna u väčšiny vzbudzoval predstavu bezpilotného vojnového stroja. Jednou z prvých otázok, s ktorými sa stretávame je, musím svoj dron registrovať? Aké tam platia pravidlá? Čo všetko smiem a čo nie? (tejto téme sa budeme venovať v samostatnom článku už onedlho).

V súčasnosti však už dron neprestavuje nič, čo by nemohol ovládať každý smrteľník. Môžu poslúžiť ako spestrenie pre modelárov, zdroj zábavy nadšencov pre lietanie a v poslednej dobe aj ako možnosť  vytvoriť si nevšedné videá alebo fotografie. Samozrejme, nebavíme sa tu o profesionálnej kategórii, kde sa ceny pohybujú niekoľkonásobne vyššie. To však neznamená, že kvalitná zábava a vynikajúce zábery sa nedajú urobiť aj s modelmi nepomerne lacnejšími.   

Čo rozhoduje???

Výber kvalitného drona nie je voľba úplne jednoduchá. Na trhu je ich množstvo s rôznymi funkciami. Musím si vybrať, čo je pre mňa prvoradé. Chcem len čo najdlhšie   lietať a zábery sú pre mňa len čerešničkou na torte? Chcem predovšetkým natáčať videá a robiť fotky?  Alebo chcem všetko v jednom a čo najkvalitnejšie?   

Na čo sa zamerať?

  1. Dĺžka letu? ( u väčšiny cenovo dostupných modelov sa dĺžka letu pohybuje v rozmedzí 6-12 min)
  2. Kvalita kamery ( je rozlíšenie kamery a fotoaparátu tým najzákladnejším meradlom?)
  3. Dosah ovládania? ( reálne sa pohybuje od 50 - 300m)
  4. Doplnkové funkcie? ( headless mode, GPS, kompas, barometer, FPV, možnosť použitia tabletu alebo smartphonu? )
  5. Odolnosť kvadrokoptéry voči poškodeniu? Dostupnosť a cena náhradných dielov?
  6. Cena modelu ? ( pri cenovo dostupných modeloch sa tu jedná o rozmedzie cien od cca 40€ - 200€)
  7. Výrobca ? ( veriť len strojom kvalitnej a renomovanej značky? )

 

Dajte nám vedieť čomu dávate prednosť ! V ďalších častiach, ktoré budeme postupne uverejňovať sa budeme podrobnejšie venovať  jednotlivým kategóriám, porovnaniu jednotlivých modelov na trhu  aj na základe Vašich otázok.