Ako vybrať ten správny dron?

Samotný pojem dron až do nedávna u väčšiny vzbudzoval predstavu bezpilotného vojnového stroja. Jednou z prvých otázok, s ktorými sa stretávame je, musím svoj dron registrovať? Aké tam platia pravidlá? Čo všetko smiem a čo nie? (tejto téme sa budeme venovať v samostatnom článku už onedlho).

V súčasnosti však už dron neprestavuje nič, čo by nemohol ovládať každý smrteľník. Môžu poslúžiť ako spestrenie pre modelárov, zdroj zábavy nadšencov pre lietanie a v poslednej dobe aj ako možnosť  vytvoriť si nevšedné videá alebo fotografie. Samozrejme, nebavíme sa tu o profesionálnej kategórii, kde sa ceny pohybujú niekoľkonásobne vyššie. To však neznamená, že kvalitná zábava a vynikajúce zábery sa nedajú urobiť aj s modelmi nepomerne lacnejšími.   

Čo rozhoduje???

Výber kvalitného drona nie je voľba úplne jednoduchá. Na trhu je ich množstvo s rôznymi funkciami. Musím si vybrať, čo je pre mňa prvoradé. Chcem len čo najdlhšie   lietať a zábery sú pre mňa len čerešničkou na torte? Chcem predovšetkým natáčať videá a robiť fotky?  Alebo chcem všetko v jednom a čo najkvalitnejšie?   

Na čo sa zamerať?

  1. Dĺžka letu? ( u väčšiny cenovo dostupných modelov sa dĺžka letu pohybuje v rozmedzí 6-12 min)
  2. Kvalita kamery ( je rozlíšenie kamery a fotoaparátu tým najzákladnejším meradlom?)
  3. Dosah ovládania? ( reálne sa pohybuje od 50 - 300m)
  4. Doplnkové funkcie? ( headless mode, GPS, kompas, barometer, FPV, možnosť použitia tabletu alebo smartphonu? )
  5. Odolnosť kvadrokoptéry voči poškodeniu? Dostupnosť a cena náhradných dielov?
  6. Cena modelu ? ( pri cenovo dostupných modeloch sa tu jedná o rozmedzie cien od cca 40€ - 200€)
  7. Výrobca ? ( veriť len strojom kvalitnej a renomovanej značky? )

 

Dajte nám vedieť čomu dávate prednosť ! V ďalších častiach, ktoré budeme postupne uverejňovať sa budeme podrobnejšie venovať  jednotlivým kategóriám, porovnaniu jednotlivých modelov na trhu  aj na základe Vašich otázok.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.