Ako vybrať elektrické autíčko?

Ak čítate  tento článok, určite ste už uvažovali alebo uvažujete nad kúpou elektrického autíčka s ovládaním rodiča pre svojho malého šoféra alebo šoférku. Verte, poskytne to nielen Vám ale najmä deťom neuveriteľné zážitky .

Čo je však pri kúpe dôležité? A aké sú rozdiely medzi jednotlivými vozidlami a ponukami, ktorých je na trhu pomerne dosť?  Každý model je už dnes vybavený vstupom USB na spustenie vlastných melódií, svetelnými a zvukovými efektami, imitáciou zvuku štartovania , osvetlením palubnej dosky, svietiacimi svetlami, bezpečnostnými pásmi apod.  V závislosti od veľkosti auta sa pohybuje aj jeho maximálna nosnosť do max 30 kg.

Zúžil sa Vám výber? Asi veľmi nie.

 

Čo potom rozhoduje?

Ako vyberať? Tých rozhodujúcich a dôležitých kritérií nie je až tak veľa.  

 Predovšetkým vzhľad autíčka je záležitosť vkusu. Či už je to Mercedes, AUDI, VW alebo štvorkolka , všetky tieto autá majú rovnaké prevodovky, batérie a motory v závislosti na ich výkone.  V zásade existujú motory 6V/25W – to sú autá určené predovšetkým pre najmenších s hmotnosťou do 10 kg a jedným motorom. Najbežnejšie a momentálne najčastejšie sú používané motory 12V /35W alebo 45W (autíčko má dva motory ). Rozdiel je predovšetkým v dosahovanej max. rýchlosti. V prvom prípade je to 5 km/hod. a výdržou jazdy1-1,5 hod. max., u silnejších verzií s dvoma motormi je to 6-7 km/hod. a výdržou jazdy 1,5 – 2,5 hod.

 Všetky typy majú rovnaké jazdné vlastnosti, či už sa jedná o štvorkolku alebo najluxusnejší mercedes a nie je možné s nimi zdolávať obrubníky a pod.

A čo ďalej? Ak máte predstavu o type a vzhľade a máte predstavu koľko chcete investovať, je to ďalej už pomerne jednoduché. Cena jednotlivých modelov sa odlišuje predovšetkým od vybavenia modelu ďalšími doplnkami.  

Medzi moje osobné TOP – patrí vybavenie autíčka gumovými alebo EVO kolesami a sedačka z EKO kože. Prečo? Pre komfort jazdy Vášho dieťaťa a funkcia plynulého rozjazduelektronickej brzdy pre jeho bezpečnosť.

Ďalšia výbava je už len na Vás – štartovanie modelu vlastným kľúčom, vlastné FM rádio v aute, otváracie dvere, otvárací zadný kufor, podsvietenie jednotlivých budíkov alebo kolies apod.

Ak máte záujem o dvojmiestne auto, nedajte sa oklamať, je ich v ponuke len zopár . V klasickom aute sa síce povozia  aj 2 menšie deti, ale pri širke sedačky cca 25-35 cm asi nie veľmi pohodlne.

 

Ak máte nejaké otázky, tak prosím kľudne píšte na info@jbmodel.sk.