RC TANK 1:16 Snow Leopard

2 hodnotenia
€95 €79 bez DPH
Na dotaz

Polomaketa tanku s elektrickým pohonom a funkčným air-soft kanónom.

Detailné informácie

Podrobný popis

RC tank SNOW LEOPARD, 1:16

Polomaketa amerického stredného tanku M26 z konca 2. svetovej vojny s elektrickým pohonom, funkčným air-soft kanónom.

M26 Pershing (pomenovaný po veliteľovi amerického expedičného zboru, ktorý bojoval vo Francúzsku za 1. svetovej vojny, generálovi Pershingovi) vstúpil do služby až v posledných dňoch 2. svetovej vojny a bol prvým americkým tankom, ktorý sa mohol úspešne postaviť nemeckým Tigrom a Pantherom. Vyzbrojený bol 90 mm kanónom a 2-3 guľometmi (jeden Browning 7,62 mm v prednej časti korby, druhý spriahnutý s kanónom a tretí - tentoraz Browning 12,7 mm - na veži). Hmotnosť tanku mierne presahovala 40 ton, čo pohonné ústrojenstvo s motorom Ford prevzaté z 30-tonového Sherman zvládalo len s ťažkosťami, takže maximálna rýchlosť neprekročila na ceste 40 km / h. Tanky M26 Pershing boli spolu s modernejšími M46 Patton (M26 so silnejším motorom) základom obrnených síl OSN v Kórejskej vojne a boli jedinými americkými tankami, ktoré mohli úspešne bojovať so severokórejskými T-34/85 (najlepšími tanky na bojisku boli ale bezosporu britské Centurion) . 

RC model Snow Leopard s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže (v uhle 320o) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model skutočne strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo s motorickým pohonom (air-soft) a automatickým nabíjaním vystreľujúce 6 mm plastové BB guľôčky. "Munícia" je uložená v zásobníku vo veži; vďaka systému udeľujúcemu projektilom dodatočnú rotáciu, čo pomáha obmedzovať vplyv zemskej príťažlivosti na dráhu strely, je dostrel dela až 25 m.

Pre ovládanie modelu slúži vysielač s dvoma krížovými ovládačmi (ľavý ovláda otáčanie veže, námer kanónu a streľbu; pravý ovláda pohyb tanku vpred, vzad a do strán).

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, vysielač aj prijímač v modeli sú vybavené výmennými kryštálmi, čo dovoľuje súčasný pohyb viacerých tankov naraz.

Vysielač je napájaný ôsmimi tužkovými (AA) batériami alebo akumulátormi (nie sú súčasťou), model je napájaný zo štandardnej šesťčlánkovej sady 7,2 NiCd 1700 mAh (články sub-C, ako pre RC modely áut 1:10) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačkou.

Model je určený k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. Parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, sadu samolepiek, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V 1700 mAh, 1 balenie BB guľôčok, sieťový nabíjač, 

 

BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE

Používanie air-soft zbraní vyžaduje zvláštnu  opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
Model nesmie byť samostatne používaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby. Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a  ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnenej na veži vedľa dela. VŠETKY osoby prítomné pri streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca. Je zakázané mieriť a  strieľať na osoby alebo zvieratá. Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším aj vnútorným signálom samovoľne vystreliť. Celú manipuláciu s modelom prevádzajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom. Po streľbe môže zostať gulička nabitá v mechanizmu dela, aj keď nie je pohľadom, do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníku preto vždy vypáľte MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

  • Dĺžka vr. kanónu (mm) 500
  • Šírka (mm) 223
  • Výška (mm) 175
  • Dostrel až 25m

 

VIDEÁ

Dodatočné parametre

Kategória: RC tank airsoft
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: