German Panther (dym, zvuk) - rc tank 1:16

1 hodnotenie
Značka: Pelikán
ZadarmoZadarmo
German Panther (dym, zvuk) - rc tank 1:16
€115 €95,83 bez DPH
Na dotaz

Polomaketa tanku s funkčným air-soft kanónom, dymovými a zvukovými efektami.

Detailné informácie

Podrobný popis

RC tank 1:16 German Panther

RC model tanku s elektrickým pohonom verne napodobňuje väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu aj dozadu, zatáčanie vľavo a vpravo pri  jazde vpred a dozadu. Nechýba čisto tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protichodného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládanie i otáčanie veže (v úhle 320o) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen  to - model naozaj strieľa! Jeho hlaveň nie je len imitáciou, ale je to vzduchové delo s motorickým pohonom (air-soft) a automatickým nabíjaním vystreľujúca  6 mm plastové BB guličky. "Munícia" je uložená v zásobníku vo veži; vďaka systému udeľujúcemu projektilom dodatočnú rotáciu, čo pomáhá omedzovať vplyv zemskej príťažlivosti na dráhu strely, dostrel je až 25 m.

Pre ovládanie modelu slúži vysielač s dvoma krížovými ovládačmi (ľavý ovláda otočenie veže, námer hlavne a streľbu; pravý ovládá pohyb tanku dopredu, dozadu a do strán). Tri  tlačítka na vysielači slúžia pre spustenie simulácie štartovania motoru, imitáciu zvukov guľometnej streľby a zvuku streľby z kanónu. RC súprava ovládajúca  model pracuje v pásme 27 MHz, vysielač aj prijímač modelu vybavené výmennými kryštálmi, čo dovoľuje súčasnú prevádzku viacerých tankov naraz.
Vysielač je napájaný 8 tužkovými (AA) bateriami alebo akumulátormi (nie sú súčasťou ), model je napájený zo štandartnej šesťčlánkovej sady 7,2 NiCd 1700 mAh (články sub-C, ako pre RC modely aut 1:10) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom.

Model je určený  k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve , na verejných komunikáciach a inde (napr. parkovisko) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú tiež  vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, samolepky, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V 1700 mAh, 1 balenie BB guličiek, sieťový nabíjač,

 

Technická špecifikácia:

 • Dĺžka vč. kanónu (mm) 500
 • Šírka (mm) 223
 • Výška (mm) 175
 • Dostrel až 25m

VIDEO

Používanie air-soft zbraní vyžaduje zvláštnu opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.

 • Model nesmie byť samostatne používaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby.
 • Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a  ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnenej na veži vedľa dela.
 • VŠETKY osoby prítomné pri streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca.
 • Je zakázané mieriť a  strieľať na osoby alebo zvieratá.
 • Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším aj vnútorným signálom samovoľne vystreliť.
 • Celú manipuláciu s modelom prevádzajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom.
 • Po streľbe môže zostať gulička nabitá v mechanizmu dela, aj keď nie je pohľadom, do zásobníka vidieť.
 • Po vysypaní zásobníku preto vždy vypáľte MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

Dodatočné parametre

Kategória: RC tank airsoft
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: