German Panther (dym, zvuk) - rc tank 1:16

1 hodnotenie
Značka: Pelikán
ZadarmoZadarmo
German Panther (dym, zvuk) - rc tank 1:16
€115 €96 bez DPH
Na dotaz

Polomaketa tanku s funkčným air-soft kanónom, dymovými a zvukovými efektami.

Detailné informácie

Podrobný popis

RC tank 1:16 German Panther

RC model tanku s elektrickým pohonom verne napodobňuje väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu dopredu aj dozadu, zatáčanie vľavo a vpravo pri  jazde vpred a dozadu. Nechýba čisto tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protichodného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládanie i otáčanie veže (v úhle 320o) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen  to - model naozaj strieľa! Jeho hlaveň nie je len imitáciou, ale je to vzduchové delo s motorickým pohonom (air-soft) a automatickým nabíjaním vystreľujúca  6 mm plastové BB guličky. "Munícia" je uložená v zásobníku vo veži; vďaka systému udeľujúcemu projektilom dodatočnú rotáciu, čo pomáhá omedzovať vplyv zemskej príťažlivosti na dráhu strely, dostrel je až 25 m.

Tento model je vybavený zvukovým a dymovým modulom pre zvýšenie reality.

Pre ovládanie modelu slúži vysielač s dvoma krížovými ovládačmi (ľavý ovláda otočenie veže, námer hlavne a streľbu; pravý ovládá pohyb tanku dopredu, dozadu a do strán). Tri  tlačítka na vysielači slúžia pre spustenie simulácie štartovania motoru, imitáciu zvukov guľometnej streľby a zvuku streľby z kanónu.

RC súprava ovládajúca  model pracuje v pásme 27 MHz, vysielač aj prijímač modelu vybavené výmennými kryštálmi, čo dovoľuje súčasnú prevádzku viacerých tankov naraz.

Vysielač je napájaný 8 tužkovými (AA) bateriami alebo akumulátormi (nie sú súčasťou ), model je napájený zo štandartnej šesťčlánkovej sady 7,2 NiCd 1700 mAh (články sub-C, ako pre RC modely aut 1:10) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom.

Model je určený  k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve , na verejných komunikáciach a inde (napr. parkovisko) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú tiež  vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, samolepky, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V 1700 mAh, 1 balenie BB guličiek, sieťový nabíjač,

 

BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE

Používanie air-soft zbraní vyžaduje zvláštnu  opatrnosť a prísné dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
Model nesmie byť samostatne používaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby. Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a  ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnenej na veži vedľa dela. VŠETKY osoby prítomné pri streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca. Je zakázané mieriť a  strieľať na osoby alebo zvieratá. Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším aj vnútorným signálom samovoľne vystreliť. Celú manipuláciu s modelom prevádzajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom. Po streľbe môže zostať gulička nabitá v mechanizme dela, aj keď nie je pohľadom do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníku preto vždy vypaľte MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

 

Technické parametrE

  • Dĺžka vč. kanónu (mm) 500
  • Šírka (mm) 223
  • Výška (mm) 175
  • Dostrel až 25m

 

VIDEÁ

Dodatočné parametre

Kategória: RC tank airsoft
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: